سنگ تراورتن در خاور میانه

سنگ تراورتن در خاور میانه

وجود معادن قدرتمند سنگ نما و سایر سنگ ها، خاورمیانه را به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ تراورتن جهان تبدیل کرده است و با توجه به موقعیت استراتژیک خاورمیانه، موقعیت ممتازی برای استفاده مناسب از این محصول معدنی با ارزش وجود دارد.

سنگ‌ها از رسوبات چشمه‌های آب گرم باقی مانده و حفره‌های روی سنگ‌ها در اثر گازهای به دام افتاده در همان چشمه‌های آب گرم تشکیل می‌شوند. تنوع رنگ ها و نقش‌های سنگ تراورتن آنها را به انتخابی زیبا و مناسب و گسترده برای طراحی نمای ساختمان ها، دیوارها و کف استخرها، کف و سنگ فرش تبدیل کرده است. در حالی که میزان تخلخل و کیفیت سنگ تراورتن بسیار متنوع است، قدرت انتخاب مشتریان را به شدت بالا برده است.

بازار بین المللی سنگ تراورتن

بر اساس آمارهای بین المللی، خاورمیانه از نظر تعداد، تنوع و معادن سنگ ساختمانی دارای ذخایر سنگ های تزئینی و از نظر تنوع و منحصر به فرد بودن سنگ در بین 10 منطقه برتر قرار دارد. بعد از چین و هند خاور میانه در رتبه سوم قراردارد. بر اساس همین آمار، ایران در چند سال گذشته با تولید سالانه حدود 10 تا 15 میلیون تن سنگ، حدود 8 درصد از تولید جهانی را به خود اختصاص داده است که چهارمین تولیدکننده سنگ های تزیینی و نما در جهان است.

ظرفیت شناخته شده معادن سنگ تراورتن در خاورمیانه 60 میلیارد تن برآورد شده است که 47 میلیارد تن آن در ایران قرار دارد و ظرفیت استخراج این ماده معدنی بیش از 25 میلیون تن در سال است.

 

بیش از 75 درصد سنگ نمای خاورمیانه عمدتاً سنگ تراورتن از معادن ایران استخراج و فرآوری می شود که از نظر کیفیت بی نظیر است. این کشور دارای 12000 معدن به عنوان مرکز تولید سنگ در خاورمیانه است که از این تعداد 4500 معدن در زمینه تولید سنگ تراورتن فعال هستند.

سنگ تراورتن خاورمیانه دارای کیفیت، مشخصات فنی و ویژگی های خاصی است که با سنگ سایر نقاط جهان متفاوت است. به همین دلیل در ثبت جهانی کالا قرار گرفته است.

صنایع سنگ البرز به صورت تخصصی در زمینه فروش و خرید سنگ تراورتن فعالیت می‌کند. همچنین شما میتوانید به لیست قیمت سنگ تراورتن دسترسی پیدا کنید.